Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар’їнська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області щодо роботи інспекції та роз’яснення податкового законодавства

Дата: 07.05.2018 15:45
Кількість переглядів: 583

Внесок Донеччини до бюджету – 6,3 мільярдів гривень

З початку 2018 року зведений бюджет країни від платників податків Донецької області вже отримав 6,3 млрд. грн., що в порівнянні з аналогічними показниками минулого року більше на 30%, або майже на 1,5 млрд гривень. Щомісяця платники Донеччини перераховують до бюджетів всіх рівнів понад 1,5 млрд. грн., що на 372 млн. грн. більше, ніж торік.

Цього року кошти між державним бюджетом країни та місцевими бюджетами Донеччини розподілились майже однаково.

Так, за результатами роботи фіскальних органів Донеччини з початку року місцеві бюджети області отримали 3 млрд 187 млн. грн., що на 330 млн. грн. перевищує минулорічні надходження.

Натомість до державної казни надійшло 3 млрд. 180 млн. грн., що аж на 1 млрд. 158 млн. перевищує минулорічні показники.

До трійці основних джерел формування зведеного бюджету на Донеччині увійшли:

46,5% - податок на доходи фізичних осіб (3,0 млрд. грн.);

21,5% - податок на прибуток (1,4 млрд. грн.);

13% - податок на додану вартість (831 млн. грн.).

Позитивна динаміка надходжень до бюджетів усіх рівнів досягнута завдяки злагодженій роботі органів фіскальної служби Донеччини та сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань.

Платниками Мар’їнської ОДПІ до місцевих бюджетів направлено майже 182 мільйона гривень

Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади регіону за січень-квітень 2018 року, що на 18 мільйонів гривень або на 11,3 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

За підсумками чотирьох місяців 2018 року щомісяця до місцевої казни надходило більше 45 мільйонів гривень. Таких результатів вдалось досягти за рахунок плідної співпраці працівників фіскальної служби з місцевими громадами, платниками податків та органами місцевого самоврядування.

Як завжди, лідируючі позиції у формуванні бюджетів належать податку на доходи фізичних осіб – 50,7 % від надходжень до місцевих бюджетів. За чотири місяці поточного року надійшло 91,9 мільйонів гривень зазначеного податку.

Друге місце в наповненні місцевої казни залишає за собою екологічний податок. Цього року вже надійшло 41,3 мільйона гривень податку, що складає 22,8 % від надходжень до місцевих бюджетів.

Третя сходинка у наповненні місцевих бюджетів регіону належить платникам єдиного податку, які у січні-квітні цього року перерахували до бюджету майже 20,0 мільйонів гривень, або 11,0 % від надходжень до місцевих бюджетів.

На 33% збільшились надходження податку на нерухоме майно від власників нерухомості Донеччини

За чотири місяці 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали 27,5 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 33% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Лідерами зі сплати податку на Донеччині є власники нерухомості м. Маріуполь, які забезпечили надходження понад 9,8 млн. гривень.

Станом на 01 травня 2018 року у Донецькій області нараховується понад 1,8 тисяч платників-юридичних осіб, які володіють 6,8 тисячами об’єктів нерухомості. Відповідно до поданих ними податкових декларацій з податку на нерухоме майно річна сума нарахувань складає 63,5 млн. грн., що на 6,6 млн. грн. більше у порівнянні з показниками 2017 року. З початку року юридичні особи вже сплатили понад 25 млн. гривень.

Щодо фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-квітень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно у 5 разів більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши понад 2,3 млн. гривень.

Нагадуємо, що до 01 липня 2018 року фахівці фіскальних органів продовжують надсилати громадянам податкові повідомлення-рішення про нарахування податку. Водночас платники податків мають можливість прийти особисто до фіскальних органів області для звірки даних та уточнення інформації щодо об’єктів нерухомості, які підлягають оподаткуванню.

Мар’їнська ОДПІ: підсумки «Деклараційної кампанії – 2018»

Як повідомив в.о. начальника Мар’їнської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області Наталя Пащенко, громадяни міста Вугледару, Мар’їнського та Великоновосілківського районів задекларували майже 37 мільйонів гривень доходів отриманих у 2017 році. 

Станом на 3 травня 2018 року до Мар’їнської ОДПІ декларації про  майновий стан і доходи подали 3314 осіб, які задекларували дохід на суму 36,9 мільйонів гривень, що дозволить поповнити місцеві бюджети більш ніж на 3,6 мільйонів гривень. за рахунок податку на доходи фізичних осіб та направити для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі 1,2 мільйона гривень військового збору. Із самостійно задекларованих громадянами зобов’язань до бюджетів уже надійшло 0,2 мільйона гривень військового збору та 1,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

Найбільшу кількість декларацій надали громадяни, які отримали у 2017 році доходи від продажу сільськогосподарської продукції. Ними подано 2849 декларацій або 86,0 % від загальної кількості поданих декларацій. Громадяни, які отримали спадщину надали 134 декларації, що становить 4,0 % від кількості поданих декларацій про  майновий стан і доходи за 2017 рік. Дохід понад 1 мільйон гривень задекларував один громадянин. Загальна сума його доходів склала 1,4 мільйона гривень.

Своїм правом на отримання податкової знижки скористалося 47 осіб. За результатами самостійного проведення громадянами розрахунків, сума зайво сплаченого податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню складає 86,6 тисяч гривень.

Наталя Пащенко зробила акцент на тому, що надходження сум податку на доходи фізичних осіб, який все ще залишається базовим, означає стабільність у нашому регіоні. Тому всі громадяни повинні розуміти, що сплачуючи цей податок, вони підтримують саме місцеві бюджети. І висловила подяку всім громадянам, які виконали свій конституційний обов’язок задекларувавши свої доходи за наслідками 2017 року.

Нагадала, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року можуть подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2018 року.

Платникам про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

Мар’їнська ОДПІ інформує, що адміністрування податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки здійснюється відповідно до норм ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – ПКУ) зі змінами та доповненнями, а саме:

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються рішенням місцевої ради залежно від місця розташування (зональності) й типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1м² бази оподаткування.

Місцеві ради в межах повноважень, визначених ПКУ, вирішують питання відповідно до вимог ПКУ щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) (п.10.3 ст.10 ПКУ).

Відповідно до п.п.12.3.5 п.12.3 ст.12 ПКУ, якщо місцева рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок (мінімальна ставка для податку на нерухомість – «0»).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування та виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Донеччина: спроба незаконного вивезення до непідконтрольної території товарів  на суму майже 300 тисяч гривень виявилась марною

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками прикордонної служби України вилучено товари, які житель Донецької області намагався протиправно перемістити до тимчасово непідконтрольних територій.

Так, 06 травня 2018 року під час огляду на КПВВ «Новотроїцьке» автомобілю Renault Kangoo під керуванням мешканця с. Старогнатівка  Волноваського району Донецької області виявлено взуття та садову хімію орієнтовною вартістю 289,8 тисяч гривень, які останній намагався перевезти до окупованої території.

Стосовно порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 КУпАП, товарно-матеріальні цінності вилучено.

Для отримання довідки про доходи платник єдиного податку має  право подати податкову декларацію

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує,що відповідно до пункту 296.8 статті 296 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Така податкова декларація складається з урахуванням норм пунктів 296.5 і 296.6 статті 296 ПКУ ПКУ та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов'язання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора