Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про пенсійне забезпечення шахтарів

Дата: 26.09.2018 15:47
Кількість переглядів: 573

Пенсійне забезпечення шахтарів та членів їх сімей здійснюється відповідно до Законів України  від 02.09.2008 року № 345 «Про підвищення престижності шахтарської праці» (зі змінами) та  від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами).

На пенсію за віком на пільгових умовах мають право працівники, за Списком № 1, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 року № 461 «Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (зі змінами). До цього списку включені  шахтарі, які  видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди; працівники шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, працівники державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості.

Пільгова пенсія у мінімальному розмірі, відповідно до Законів України  від 02.09.2008 року № 345 «Про підвищення престижності шахтарської праці», призначається  громадянам, які досягли 55- річного віку  та відпрацювали на підземних роботах не менше як 15 років (для чоловіків) та 7,5 років (для жінок).

Розмір мінімальної пенсії шахтарям встановлюється у розмірі  80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (4305 грн. з 01.07.2018).

Якщо розмір пенсії шахтаря, обчислений зарахуванням страхового стажу та заробітку відповідно до норм  Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"не досягає трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, йому здійснюється доплата до зазначеного мінімального розміру.

У зв'язку підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність мінімальна пенсія шахтарям підлягає перерахунку.

Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

 

 

Великоновосілківське об’єднане управління

Пенсійного фонду України  Донецької області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора