Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Своєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві роботодавцями. Відповідальність за несвоєчасне повідомлення Фонду соціального страхування України

Дата: 13.03.2018 15:52
Кількість переглядів: 695

Одним із завдань, покладених на Фонд та його робочі органи є проведення розслідування страхових випадків.

В зв’язку з цим, Великоновосілківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, звертає увагу роботодавців на питання своєчасного повідомлення про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на виробництві.

1. Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві роботодавцями.

У відповідності до пункту 5 частини другої статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №1105), роботодавець зобов’язаний інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на виробництві.

Згідно вимог «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого Постановою КМУ від 30.11.2011р. №1232 (далі «Порядок…№1232») роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок на виробництві, зобов'язаний повідомити Фонд за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок, та передати повідомлення про нещасний випадок ( за формою додатку 2 «Порядку…№1232»):

1) в разі настання нещасного випадку без тяжких наслідків - протягом однієї години передати з використанням засобів зв'язку та протягом доби на паперовому носії [п.10 «Порядку…№1232»];

2) в разі настання групового нещасного випадку, нещасного випадку із смертельним наслідком, нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки, випадку смерті або зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов'язків - протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв'язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії [п.37 «Порядку…№1232»].

2. Відповідальність за несвоєчасне повідомлення Фонду соціального страхування України передбачена ст. 165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, фізичними особами, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування, … , несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування України про…, нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, ...-

тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підводячи підсумок, закликаємо всіх роботодавців повідомляти про факти настання нещасного випадку або профзахворювання, що сталися на підприємстві, у терміни передбачені законодавством. Тим самим Ви захистите своїх працівників та їх родини та забезпечите їх право на своєчасну допомогу з боку Фонду соціального страхування.

Контактні дані Великоновосілківського відділення Фонду:

вул.Українська, буд.1; смт Велика Новосілка, Великоновосілківський район, Донецька обл., 85500.

Тел.( 06243) 2-15-36, e-mail: veli.dn@fssu.gov.ua

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора