Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район

До уваги сільських та селищної рад

Переглядів: 132

Державна реєстрація безхазяйного нерухомого майна.

Процедура взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначена Цивільним кодексом України. Так, відповідно до частини другої статті 335 Цивільного кодексу України безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені.
Згідно п. 82 постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 25.12.2015 року №1127, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна здійснюється за заявою заявника шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса в установленому для державної реєстрації прав порядку з урахуванням особливостей, визначених пунктами 83-88 цього Порядку.
Звертаємо Вашу увагу, що пунктом 86 вищезазначеного порядку чітко визначено, що датою та часом взяття на облік безхазяйного нерухомого майна вважаються дата та час реєстрації відповідної заяви, за результатом розгляду якої державним реєстратором прийнято рішення щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.
Під час розгляду заяви державний реєстратор встановлює наявність (відсутність) державної реєстрації прав на майно, щодо якого подано таку заяву. Відповідно до ст.335 Цивільного кодексу України, лише те майно, яке не має власника або власник якого невідомий, може вважатися безхазяйним.
Відповідно до п. 36 порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року №1141 до спеціального розділу державного реєстру прав вносяться такі відомості про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна:
1) про об’єкт нерухомого майна:
тип об’єкта нерухомого майна;
адреса об’єкта нерухомого майна;
реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна (у разі наявності відкритого    розділу на об’єкт нерухомого майна);
2) про орган місцевого самоврядування, за заявою якого майно взято на облік як безхазяйне:
повне найменування органу місцевого самоврядування;
ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ.
Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Інформація надана реєстраційним відділом райдержадміністрації

 « повернутися до списку новин