Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район

Перевипуск електронного пенсійного посвідчення

Переглядів: 171

Електронні пенсійні посвідчення (ЕПП) випускають вже три роки, і нині наближається час, коли в них закінчується термін використання саме як банківської картки. Хвилюватися з цього приводу не потрібно, адже це нормальна практика: всім відомо, що через певний період банківську картку потрібно поновлювати.

ЕПП — є банківською карткою (посвідчення видає банк, тож термін його дії як банківської картки визначає саме банк) і пенсійним посвідченням (при цьому термін дії як пенсійного посвідчення здебільшого є безстроковим (наприклад, якщо пенсіонер одержує пенсію за віком). Тобто має відбуватися автоматичне поновлення або продовження дії такого документа.

Інакше кажучи, таке ЕПП буде чинним документом до моменту  отримання нового.

Коли документ виготовлять, його передадуть у те відділення Ощадбанку, у якому цей документ видавали попереднього разу. Потім Ощадбанк має надіслати пенсіонеру СМС-повідомлення такого характеру: шановний пенсіонере, ви маєте прийти в таке-то відділення банку в такий-то день, здати старе електронне пенсійне посвідчення — банківську картку й отримати нове. Попередній документ вилучать і знищать, а новий буде активовано. Це загальний порядок автоматичного поновлення ЕПП.

Але є обставини, за яких людина має звернутися в Пенсійний фонд із заявою про випуск нового ЕПП. Наприклад у випадку, коли пенсіонер хоче отримати посвідчення в іншому відділенні (при зміні місця проживання), а також у разі закінчення строку дії ЕПП саме як пенсійного посвідчення, тобто коли пенсію було призначено на певний термін (пенсії з інвалідності, які призначають на період, на який встановлено інвалідність або пенсій у зв’язку з втратою годувальника, які призначають до досягнення одержувачем певного віку).

У випадку, якщо електронне пенсійне посвідчення було втрачено або пошкоджено пенсіонер має звернутись із заявою в установу банку, у якому цей документ було отримано, і через певний час отримати нове ЕПП.« повернутися до списку новин