Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як убезпечити електромережі свого будинку від перевантаження: ТОП-5 порад

Дата: 05.12.2019 11:02
Кількість переглядів: 109

В осінньо-зимовий сезон навантаження на електромережі підвищується у декілька разів. Основна причина - це скорочення світлового дня і активне використання опалювальних приладів. Розумне використання енерговитратних пристроїв допоможе убезпечити свій будинок і квартиру від перевантаження і аварійних відключень. ДТЕК Донецькі електромережі змінює уявлення про клієнтській сервіс і підготував ТОП-5 порад з енергоефективності.

Електропроводка в квартирах і будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, можливі проблеми і аварії в електромережах - як внутрішньо будинкових, так і зовнішніх, що живлять цілі будинки і квартали. Фахівці ДТЕК Донецькі електромережі дбають про комфорт клієнтів і підготували рекомендації по енергоефективності.

ТОП-5 порад

1) При покупці побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Як правило, споживана потужність приладу вказана виробником - чим менше, тим краще. Особливу увагу варто приділяти енерговитратним пристроям: конвекторам, електроплитам, холодильникам, бойлерам, електрочайникам і праскам.

2) Розподіляйте навантаження. Включайте найбільш «ненажерливі» прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Внутрішньобудинкові мережі цих будинків, як правило, не розраховані на високі навантаження в мережі.

3) Намагайтеся уникати пікових годин навантажень. Зазвичай це час з 7:00 до 9:00 і з 18:00 до 20:00. На ці години доводиться пік одночасного навантаження на мережі та перевищення, як в окремій квартирі, так і в районі.

4) Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. По можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні і пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження і заощадити до 50% на «нічному» тарифі.

5) Запасіться телефоном електрика вашого ОСББ або обслуговуючої ваш будинок керуючої компанії. Саме в їх зоні відповідальності знаходиться обслуговування і ремонт усіх внутрішньобудинкових мереж.

У разі відключення світла через перевантаження, вимкніть усі енерговитратні прилади й вмикніть «автомат». Якщо продовжує вибивати світло, необхідно звернутися до електрика - не намагайтеся здійснити ремонт самостійно, це небезпечно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора