Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Великоновосілківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області інформує

Дата: 18.02.2020 16:42
Кількість переглядів: 197

З метою виконання доручення Прем’єр-міністра України Гончарука О.В., протягом січня-лютого поточного року Великоновосілківським об’єднаним управлінням проводиться роз’яснювальна робота щодо неприпустимості допуску до роботи працівників сфери торгівлі та громадського харчування без оформлення трудових відносин.

Для тих, хто не цікавиться новинами в пенсійному забезпеченні повідомляємо, що в поточному році, мінімальний розмір страхового стажу має складати не менше 27 років. І кожного року вимоги до розміру стажу будуть підвищуватися на 12 місяців, до  моменту, коли у кожного громадянина України має бути не менше 35 років стажу вже у 2028 році. Тобто право на виплату пенсії будуть мати громадяни, що досягли 60 річного віку (як чоловіки так і жінки) та кількість необхідних років страхового стажу.

Управлінням вже ведеться статистика щодо офіційно наданих довідок громадянам, яким відмовлено в призначенні пенсії у зв’язку з відсутністю необхідного страхового стажу, у 2018 році було видано 22 такі довідки мешканцям нашого району, а у 2019 році – вже 41 довідка.

Станом на 01.01.2020 року на обліку в управлінні перебувають та отримують пенсійні виплати 19067 пенсіонерів. Середньомісячна потреба на виплату пенсій складає 63,4 млн. грн. За весь рік на цілі направлено 761,7 млн. грн. І це лише для мешканців нашого району.

При цьому до бюджету управління за весь 2019 рік від сплати єдиного соціального внеску надійшло 304696,8 тис. грн. (Мар’їнський та Великоновосілківський). Різниця значна. Тож перед Пенсійним фондом вже тривалий час постає питання: звідки брати кошти на виплату пенсій. Різницю в Пенсійний фонд передає уряд з бюджету.

 19,0 тис. пенсіонерів, кількість застрахованих осіб в районі, за яких надають відомості та сплачують внески до бюджету ПФУ складає 5,0 тис.осіб., страхувальників  – 2,3 тис. Тобто, 1 офіційно оформлений працівник сплачує внески для 3 пенсіонерів. При цьому у 2020 році сума мінімального єдиного внеску, що надходить від одного працюючого становить 1039,06 грн., а розмір мінімальної пенсійної виплати з 01.12.2019  становить 1638 грн. При такому стані речей потреба на виплату пенсій буде в рази перевищувати фактичне надходження коштів.

Для того, щоб пенсійна система працювала без збоїв, ЄСВ та податки мають платити всі. У зв’язку з цим, управлінням проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності легалізації трудових відносин та заробітної плати. Кожен має розуміти, що ЄСВ платиться не державі, держава лише збирає і розподіляє ці кошти — від працюючих до пенсіонерів. Дехто прирівнює ЄСВ до податку на зарплату, але насправді це частина доходів працівників, оскільки ЄСВ конвертується в набуті пенсійні права. Тобто сплата ЄСВ забезпечує і сьогоднішні доходи нинішнім пенсіонерам, і майбутні доходи нинішнім працівникам. У нас діє «солідарна», або «розподільна», система, коли ті, хто зараз працює, оплачують життя тих, хто зараз на пенсії.

Отже якщо більше людей працюватиме і платитиме ЄСВ, тим більше можливостей у Пенсійного фонду здійснювати підвищення розміру мінімальних пенсій.

Пам’ятайте, що кожна гривня несплачених внесків – це недоотримана пенсія застрахованою особою, а для конкретної людини може бути відсутність права на пенсійне забезпечення, втрата страхового стажу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора