Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

КМУ деталізував карантинні обмеження для осіб, які досягли 60-річного віку

Дата: 17.04.2020 13:37
Кількість переглядів: 269

Кабінет Міністрів України запровадив нові карантинні обмеження, зокрема, щодо обов'язкової самоізоляції осіб, які досягли 60-річного віку. Урядовці роз'яснили, як бути працюючим пенсіонерам та надали відповіді на найбільш хвилюючі запитання.

Згідно з постановою КМУ №255 від 02.04.2020 року, залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо громадянин вирішить разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрав саме її місцем ізоляції - він може це зробити.

Щодо працюючих пенсіонерів, виключення можуть бути в тому разі, якщо вони працюють на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. У такому разі необхідно неухильно дотримуватися рекомендацій по масочному режиму, соціальній дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи.

У всіх інших випадках роботодавець має перевести працівника у режим віддаленої роботи у визначеному ним місці самоізоляції або надати відпустку на період дії карантину.

До об'єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:

1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;

2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров'я;

3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

5) є об'єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Тобто це всі ті структури державної, комунальної чи приватної форми власності, бездіяльність яких призведе до суттєвих втрат для життєдіяльності країни.

Звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки - оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам частину окладу на період карантину.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора