Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Сьогодні, 29 квітня, в Україні відзначають день футболу

Дата: 29.04.2020 09:34
Кількість переглядів: 152

Історія українського футболу розпочалася у 1992 році. Саме тоді, 29 квітня, національна збірна провела свій перший матч. Щоправда, дебютна зустріч в Ужгороді зі збірною Угорщини закінчилась поразкою наших гравців. Відтоді дата 29 квітня відзначається як Всеукраїнський день футболу. Це свято нагадує історію й той шлях, який пройшов український футбол за період свого існування. Віримо, що у майбутньому все в українському футболі буде ефектним та красивим.

Коли вперше з’явилася ця гра, точно ніхто не знає.

За даними істориків, у футбол грали ще в Стародавньому Китаї. Перші згадки про цю гру датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Тоді футбол називався "цу чю" (у перекладі — штовхати ногою). Точний час появи футболу неможливо встановити, оскільки цу чю був лише попередником нинішнього футболу, як і саксонська гра з м'ячем, яка була популярна у 8 столітті нашої ери. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. На бойовищі, після битви, вони копали ногами відрубані голови супротивника.

У футбол грали й у Давній Греції, і Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася битва за м’яч, з чого можна припустити, що грали в неї відповідно, застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

Цікаво, що найстаріший м’яч, що зберігся до сьогодні, знайшли у 1999 році в замку Стерлінг (Шотландія). На думку вчених, нині йому 450 років.

Перший круглий м’яч у 1862 році з гумової камери виготовив Річард Ліндон. Нині в усьому світі виготовляється щорічно близько 40 млн. футбольних м’ячів.

Звична для нас сітка на ворота вперше була використана в матчі збірних Півночі та Півдня Англії у березні 1891 року.

Існує безліч різновидів футболу. Залежно від кількості гравців та місця для гри розрізняють: футзал (міні-футбол), дворовий футбол (грається на будь-якому покритті на полях будь-якого розміру будь-якою кількістю людей), пляжний футбол (грається на піску), болотний футбол (грається на болоті), футбольний фрістайл (полягає у виконанні всіляких хитрощів і трюків).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора