Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До уваги мешканців району! Зміни в порядку виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)

Дата: 13.05.2020 14:33
Кількість переглядів: 325

З 1 січня 2020 року набрав чинності Закон України №2498-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», яким внесли зміни до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)  ».

                Ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» визначено, що у разі, якщо до 1 січня 2025 року власник паю або його спадкоємець не оформить право власності на цю земельну ділянку, вважатиметься, що він відмовився від одержання земельної ділянки.

                Така невитребувана земельна ділянка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради, на підставі рішення суду передається в комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

                Законодавець також передбачив, що у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини, суд, за позовом власника невитребуваної земельної частки (паю), може визначити йому додатковий строк.

                Також доводимо до відома, що по державним актам, право власності (користування) на земельні ділянки на які виникло до 2004 року, відомості не внесені до Державного земельного кадастру. Для вирішення цієї проблеми власникам таких актів необхідно звернутися до землевпорядної організації та виготовити документацію із землеустрою для подальшого внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру.  

                  Шановні жителі району, з метою уникнення непорозумінь просимо перевірити правовстановлюючі документи на свої земельні ділянки та привести їх у відповідність до вимог чинного законодавства.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора