Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Дата: 04.08.2020 10:44
Кількість переглядів: 305

Відділ освіти Великоновосілківської райдержадміністрації інформує, що Міністерством охорони здоров’я України затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Відповідну постанову головного державного санітарного лікаря від 30 липня 2020 року № 42 Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило на своєму сайті.

Рекомендації стосуються організації освітнього процесу, харчування, транспорту, який перевозить дітей та педагогічних працівників до закладу, а також визначає відповідальних за виконання тимчасових рекомендацій.

Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуальною захисту (респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно) після проведення термометрії. Працівники з ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 °С не допускаються на робоче місце.

Керівник закладу освіти розробляє маршрути руху здобувачів освіти (враховуються всі можливі входи в приміщення закладу), складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу та пересування між навчальними кабінетами.

Також МОЗ не виключає можливості проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

Педагогічний склад закладу освіти перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора після проведення термометрії. Здобувачі освіти з ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 °С не допускаються до закладу освіти. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.

Після кожного заняття впродовж не менше 10 хвилин буде забезпечене провітрювання навчальних кабінетів та у кінці робочого дня – проведення очищення і дезінфекції поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

Для використаних масок та рукавичок на території закладу будуть розміщені спеціальні контейнери.

Для належної організації харчування здобувачів освіти керівником закладу освіти також буде розроблено окремий графік, забезпечено відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

Перевезення дітей та педагогічних працівників шкільним автобусом до закладів освіти здійснюватиметься у межах кількості місць для сидіння. Вхід до салону можливий лише при наявності засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски). Обов’язковою умовою буде проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу.

Керівникам закладів освіти рекомендовано провести роз’яснювальну роботу з учасниками освітнього процесу щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19), виконання рекомендацій, затверджених вищезазначеною постановою.

На теперішній час керівниками закладів освіти ведеться робота щодо розрахунку необхідної кількості антисептичних засобів для рук, рідкого мила, засобів дезінфекції, паперових рушників, захисних масок та рукавичок, які будуть потрібні для забезпечення дотримання правил гігієни та протиепідемічних заходів під час освітнього процесу.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора