Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Особливості пенсійного забезпечення осіб, які знаходяться на повному державному забезпеченні

Дата: 11.01.2019 16:02
Кількість переглядів: 674

На жаль, в житті інколи настають обставини, коли людина похилого віку має звертатися за допомогою по догляду до відповідних державних установ (закладів). У зв’язку з чим, до територіальних управлінь Пенсійного фонду України з цього приводу надходять питання або від самих пенсіонерів, або від їх родичів чи сусідів (у разі відсутності близьких родичів).

Саме на ці питання надаємо роз’яснення.

Відповідно до статті 48 Закону України від 09.07.2003 № 1058 – ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами), під час перебування пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі йому виплачується 25% назначеної пенсії (приклад розрахунку: 1850 розмір пенсійної виплати * на 25% дорівнює 462,50 грн., це сума яку отримує пенсіонер, а 1387,50 грн. перераховується  до державної установи.

 У випадку, якщо розмір пенсії громадянина, який перебуває на повному державному утриманні перевищує вартість його утримання, йому виплачується різниця між пенсією і вартістю утримання, але не менше 25% назначеної пенсійної виплати.

Робимо розрахунок: розмір пенсії особи становить 6325,75 грн.* 75% і отримуємо суму в 4744,31 грн. Але вартість утримання на місяць становить 4130 грн., більше цієї суми установа не має права утримувати, тож до установи перераховується сума 4130 грн. (вартість проживання), а різницю між пенсією та вартістю утримання одержує пенсіонер, ця сума становить 2195,75 грн. (6325,75 – 4130 = 2195,75 грн.).

Питання, що стосуються виплати пенсій особам, які зараховані на повне державне утримання, регулюються постановою КМУ від 04.03.2004 № 269 (зі змінами) «Про затвердження Порядку перерахування органами Пенсійного фонду України або структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад коштів установам (закладам), у яких особи перебувають на повному державному утриманні, та їх використання».

При зарахуванні пенсіонера на повне державне утримання, адміністрація  відповідної установи надає до управління:

  • довідку про зарахування особи на повне державне утримання;
  • письмову заяву особи чи її законного представника або письмову заяву адміністрації установи, погоджену органом опіки та піклування о перерахуванні частини суми пенсії установі;
  •  довідку про вартість утримання особи в установі.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора