Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Дим – невидимий вбивця»

Дата: 13.05.2019 16:15
Кількість переглядів: 401

85% небезпечного тютюнового диму, який проникає в одяг та інші речі навколо любителів сигарет, сторонні не лише не бачать, але і не відчувають

Уже понад шість років в Україні діє закон про заборону тютюнопаління у громадських місцях. Утім, небезпека для здоров’я некурців усе одно залишається, адже тютюновий дим і нині можна зустріти на зупинках громадського транспорту або ж у під’їздах житлових будинків. Чи можна якось боротись з тими, хто, всупереч законові, обкурює інших, і як?

Щороку у світі близько 600 тисяч життів забирає пасивне куріння, а від прямого впливу тютюну за рік помирає 5 мільйонів осіб. Такою є статистика ООН.

В Україні щоденно курить 7,2 мільйона дорослих.

Астма, ішемічна хвороба серця і навіть рак легенів – лише кілька наслідків, які можуть загрожувати їм через цю шкідливу звичку. В середньому для 85 тисяч громадян щороку все завершується смертельно. Але у зоні ризику перебувають не тільки курці, але і ті, хто їх оточує. 85 відсотків небезпечного тютюнового диму, який проникає в одяг та інші речі навколо любителів сигарет, сторонні не лише не бачать, але і не відчувають.

Вторинний тютюновий дим містить понад 4000 хімічних речовин (із яких щонайменше 250 є шкідливими, а понад 50 викликають рак), тож безпечного рівня його впливу просто не існує. Навіть якщо провітрити накурене приміщення, ці небезпечні сполуки нікуди не зникають

Загрозу несе навіть вторинний дим кальяну і електронних цигарок (вейпів). При цьому у січні 2018 року, за результатами громадського моніторингу, кальян продовжували курити в Україні фактично у кожному п’ятому кафе, барі та ресторані.

Вагітні й діти – ті, хто найбільше перебувають у зоні ризику від пасивного куріння.

Серед немовлят вторинний тютюновий дим провокує раптову смерть, а у вагітних жінок він призводить до народження дітей з низькою масою тіла.

Зменшити кількість курців намагаються як держава, так і громадські організації (наприклад, Центр громадянського представництва «Життя»). І не лише за допомогою обмежень щодо продажу тютюнових виробів через відповідні закони, але й за допомогою різноманітних тематичних кампаній.

У червні 2019 року Громадською організацією «Центр громадянського представництва Життя» та Центром громадського здоров’я МОЗ України у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України і Всесвітньою організацією охорони здоров’я буде проведено національну інформаційну антитютюнову кампанію «Дим – невидимий вбивця», яка і має на меті поширення інформації про шкоду пасивного куріння.

Не залишайся осторонь!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора