Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області інформує

Дата: 16.04.2018 16:18
Кількість переглядів: 528

Легалізація трудових відносин та контроль за дотриманням законодавства під час виплати доходів громадянам – важливі напрямки роботи фіскалів Донеччини

Днями відбулись чергові зустрічі фахівців Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області з платниками податків. На цей раз фіскали спілкувались із суб’єктами господарювання, які нараховували та виплачували працівникам заробітну плату у розмірі, меншому за передбачений законодавством рівень мінімальної заробітної плати та/або мають заборгованість по її виплаті. Не залишились без уваги і «болючі» питання легалізації найманої праці.

Посадові особи підприємств в ході діалогу з держслужбовцями мали нагоду розповісти про свої нагальні проблеми та ризики діяльності, отримати фахові консультації з питань податкового законодавства та спільно визначити конструктивні шляхи вирішення питань, які стали предметом зустрічі з податківцями регіону.

Фахівці Покровсько-Добропільського управління провели превентивно-роз’яснювальну роботу із запрошеними щодо необхідності безумовного дотримання роботодавцями законодавства про працю, розуміння ними значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість.

Працівники фіскального органу наголосили, що легалізація заробітної плати – винятково важлива соціальна проблема. Використовуючи працю людей без належного оформлення документів, роботодавці порушують трудове законодавство, зокрема Кодекс Законів про працю України. При «тіньовій» зайнятості відбувається виплата заробітної плати «у конвертах», що призводить до втрати можливості користування державними гарантіями та трудового стажу при розрахунку розміру пенсії, відсутності внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників.

«Враховуючи наявні ризики порушень законодавства про працю, важливим напрямком нашої роботи є повернення втрачених ресурсів в економіку держави та соціальний захист громадян. На сьогодні фіскальна служба є основним партнером добропорядних підприємців, які мають на меті отримання прибутку шляхом ведення чесного та прозорого бізнесу» - підсумувала проведені зустрічі заступник начальника Покровсько-Добропільського управління – начальник Покровського відділу податку на додану вартість Ірина Малахова.

Донецькими митниками виявлено порушень митних правил на суму майже 4 мільйони гривень

За результатами роботи Донецької митниці ДФС у правоохоронному напрямку протягом І кварталу 2018 року виявлено та задокументовано 54 порушення митних правил на загальну суму 3,92 млн. гривень. У восьми випадках митниками було вилучено предмети правопорушень, приблизна оціночна вартість яких складає майже 90 тис. гривень. Слід зазначити, що в цьому році у 2,6 разів спостерігається збільшення фактів виявлення порушень митних правил, та у 2 рази збільшення кількості та обсягів реально вилучених предметів правопорушень.

Крім того, впродовж трьох місяців 2018 року митниками Донеччини до відповідних правоохоронних органів було направлено 4 повідомлення про протиправні діяння, що можливо містять ознаки кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачені ст.191 (привласнення чи розтрата чужого майна), ст.358 (підробка документів), ст.212 (ухилення від сплати податків) та ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Слід зазначити, що митниками Донецького регіону підтримуються тісні та взаємоузгоджені зв’язки з податківцями інших регіонів України. Так, в рамках протидії порушенням не тільки митного, а і податкового законодавства, управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії  Донецької митниці ДФС до Головних управлінь ДФС у різних регіонах нашої країни протягом січня-березня 2018 року було направлено 14 матеріалів для проведення контрольно-перевірочних заходів з метою уникнення несплати до держбюджету значних сум податків і зборів. Більшість цих матеріалів пов’язана із темою ввезення на митну територію України автотранспортних засобів з іноземною реєстрацією, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, та які використовуються на території України в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими надано пільги.

В рамках проведення операції «Рубіж-2018» з правоохоронними органами Донецької області проведено 12 спільних заходів, в результаті яких виявлено та задокументовано 14 порушень митних правил. Основними предметами правопорушень стали транспортні засоби та тютюнові вироби.

До Державного бюджету України протягом І кварталу 2018 року Донецькою митницею ДФС перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 336 тис. грн., що на 247 тис. грн. більше минулорічних показників.

На Донеччині зупинено спробу незаконного відшкодування 74 мільйонів гривень ПДВ

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Прокуратури Донецької області зупинено спробу незаконного відшкодування з бюджету 74 млн. грн. ПДВ.

Так, в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах) було встановлено, що посадові особи одного з підприємств Донеччини з жовтня по грудень 2017 року умисно надавали до податкових органів недостовірні відомості податкового та бухгалтерського обліку, порушуючи вимоги низки статей Податкового кодексу України.

У подальшому зазначене підприємство безпідставно заявило до відшкодування з державного бюджету майже 74 млн. грн. ПДВ.

Тривають слідчі дії.

Спецпідрозділ «Фантом» упередив спробу вивезення до непідконтрольної території гербіцидів вартістю 30 тисяч гривень

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками прикордонної служби України 13 квітня 2018 року під час огляду на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду «Мар’їнка» автомобілю PEUGEOT BOXER під керуванням мешканця м. Сніжне Донецької області було виявлено гербіциди для обробки ґрунту орієнтовною вартістю 30 тисяч гривень.

Виявлені гербіциди громадянин намагався приховано перевезти до тимчасово непідконтрольної українській владі території.

За вказаним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 КУпАП, товарно-матеріальні цінності вилучено.

Центр обслуговування платників ДПІ у м. Дружківці гостинно відкрив двері для відвідувачів

Питання забезпечення повноцінного обслуговування платників, підвищення його якості й зручності, незважаючи на всі труднощі сьогодення, залишається одним із пріоритетів органів державної фіскальної служби Донеччини.

Сьогодні, 13 квітня 2018 року відбулось урочисте відкриття ще одного оновленого Центру обслуговування платників у Донецькій області. Цього разу після проведеної масштабної реконструкції гостинно відкрив двері для платників податків Центр обслуговування платників ДПІ у м. Дружківці ГУ ДФС у Донецькій області.

В урочистому відкритті оновленого ЦОПу взяли участь начальник Головного управління ДФС у Донецькій області Сергій Погорєлий, міський голова Валерій Гнатенко, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Донецькій області Ірина Долозіна, заступник начальника - начальник Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Олександр Гринцов, в.о. начальника ДПІ у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області Анна Гвоздик та запрошені гості.

Відкриваючи Центр обслуговування платників, очильник фіскальної служби Донеччини Сергій Погорєлий відзначив, що сьогоднішня подія була б неможливою без активної участі влади міста, і подякував Дружківському міському голові Валерію Гнатенку не тільки за підтримку та розуміння важливості якісного та зручного сервісного обслуговування платників податків, але й за практичну допомогу в його забезпеченні.

На Донеччині зібрано перші 5 мільйонів гривень до зведеного бюджету країни

За перший квартал 2018 року внесок Донецької області до бюджетів всіх рівнів збільшився на 1,1 млрд. грн., порівняно з аналогічним періодом минулого року. Загалом надходження до зведеного бюджету країни за січень-березень зросли на 28% і склали понад 5,1 млрд. гривень.

З початку року спостерігається чітка тенденція до збільшення надходжень держбюджету від платників Донеччини. Цьогоріч до державного бюджету країни спрямовано на 56% більшу суму податків, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, протягом перших трьох місяців 2018 року до Державного бюджету України бізнес Донеччини спрямував 2,7 млрд. гривень. Найбільші надходження податків (зборів) забезпечено з податку на прибуток підприємств (1,2 млрд. грн.), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (понад 650 млн. грн.) та ПДВ з вироблених товарів (майже 630 млн. гривень).

Слід зазначити, що значна частка, а саме 47% від усіх надходжень зведеного бюджету залишається у місцевих бюджетах регіону. Так, місцеві скарбниці вже отримали майже 2,4 млрд. грн., що на 146 млн. грн. більше, ніж торік. Основні податки, які формують місцевий бюджет – це податок з доходів фізичних осіб (1,6 млрд. грн), єдиний податок (понад 200 млн. грн.) та плата за землю (204 млн. гривень).

У Головному управлінні ДФС у Донецькій області відзначають, що завдяки партнерському діалогу між органами влади та бізнесом рівень тіньової економіки в регіоні поступово зменшується, результатом чого є значний ріст надходжень з податку на додану вартість та податку на доходи фізичних осіб. Керівництво фіскальної служби Донеччини висловлює свою вдячність та повагу усім платникам податків, які своєчасно та в повному обсязі забезпечують виконання свого конституційного обов’язку сплачувати податки.

Донеччина: співробітниками спецпідрозділу «Фантом» знову упереджена  спроба вивезення до непідконтрольної території товарів на суму 457 тис. гривень

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області спільно зі співробітниками Служби безпеки України в ході проведення заходів в рамках операції "Акциз-2018" поблизу м.Торецьк з метою перевірки був зупинений вантажний автомобіль марки Газель під керуванням мешканця с. Верхньоторецьке Ясинуватського району Донецької області, який рухався до тимчасово непідконтрольної території України.

Під час огляду у кузові транспортного засобу виявлено товари народного вжитку (одяг, взуття, дитячі іграшки в асортименті), а також отруту для щурів загальною вартістю 457 тис. гривень. Виявлені товарно-матеріальні цінності водій намагався перевезти до тимчасово непідконтрольної території України поза межами визначених дорожніх коридорів.

За вказаним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 204-3 КУпАП (порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції), товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 457 тис. гривень вилучено.

Завдяки діям спецпідрозділу «Фантом» 45 ювілейних монет залишились на підконтрольній Україні території

На лінії розмежування 05 квітня 2018 року фiскальним нарядом управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») спільно із співробітниками Державної прикордонної служби України, під час проведення заходів, спрямованих на виявлення фактів порушення законодавства України щодо порядку переміщення товарів через лінію зіткнення, виявлено 45 ювілейних монет.

Так, на КПВВ «Майорське» під час огляду особистих речей мешканця м. Горлівка, який рухався через пішохідний перехід, були виявлені ювілейні монети СРСР, України та Росії, які вказаний громадянин намагався приховано перенести до тимчасово непідконтрольної українській владі території.

Правопорушника затримано, та разом із виявленими товарно-матеріальні цінностями було передано до Національної поліції для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора