Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Засідання робочої групи

Дата: 09.08.2018 16:21
Кількість переглядів: 462

09.08.2018 року в.о. голови райдержадміністрації Алчієв О.С. провів засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення з метою запобігти проявам «тіньової» зайнятості та підвищити рівень соціальної захищеності найманих працівників.

На засідання запрошено23 підприємця, які здійснюють свою діяльність на території Великоновосілківського району. Були присутні 7 підприємців: Салама О.А., Куліш В.В., Мовсесян А.О., Чубар Я.І., Супенко С.І., Боченко С.В., Циберко М.О.

З кожним підприємцем проведено бесіду щодо недопущення фактів використання найманої праці (в тому числі короткострокове або з особами з якими є родинні стосунки) без належного оформлення трудових відносин, попереджено про відповідальність за порушення законодавства про працю, а саме штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (111 690 грн), за кожного неоформленого працівника.

Доведено до відома, що постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб» передбачена компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

За підсумком засідання підприємцям рекомендовано офіційно оформити всіх нелегально працюючих осіб відповідно до діючого законодавства; укладати цивільно-правові договори у випадку залучення працівників на неповний робочий день або тимчасово; повідомляти про наявність вакансій районний центр зайнятості, який забезпечить кваліфікований підбір кадрів; встановити гідний рівень заробітної плати відповідно до кваліфікації робітника.

У зв’язку з ознаками порушення законодавства про працю, кожному підприємцю встановленні строки на виправлення ситуації з подальшим її моніторингом.

Суб’єкти підприємницької діяльності Лисенко Л.П., Вапінська С.В. були двічі запрошені на засідання робочої групи, але жодного разу не з’явилися та не попередили про неможливість своєї присутності. У зв’язку з цим, робочою групою прийнято рішення повідомити Головне управління Держпраці у Донецькій області про існуючі факти порушення законодавства про працю. Інших суб’єктів підприємницької діяльності, які не з’явилися вирішено повторно запросити на засідання регіональної робочої групи.

Також до членів робочої групи звернувся Салама О.А. з проханням допомогти у вирішенні питання стосовно отримання найманим працівником документа для посвідчення особи, з метою його подальшого офіційного працевлаштування, рекомендовано звернутися громадянину до Великоновосілківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання допомоги та вирішення зазначеного питання.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора