Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Оновлено форму Звіту з ЄСВ та порядок його заповнення

Дата: 07.08.2018 16:41
Кількість переглядів: 811

Великоновосілківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що своїм наказом від 15.05.2018 р. № 511  «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Міністерство фінансів України внесло зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які набрали чинності з 01.08.2018 року.


Отже, ЄСВ - звіт за новою формою уперше буде подаватися починаючи із звітності за серпень 2018 року, граничний строк подання якого закінчиться 20 вересня 2018 року. Таким чином, звітність з ЄСВ липень (граничний строк подання 20.08.2018 року) подається за старою формою. 
Що нового приніс новий ЄСВ - звіт?  Звертаємо увагу роботодавців на такі основні моменти при заповненні Звіту «по-новому»: 
1. Таблиця 1 розширилася новими рядками (3.2.1, 3.3.1, 3.4.1). У них буде інформація про те, скільки б нарахував роботодавець ЄСВ за ставкою 22%, якби не застосовував «інвалідні» ставки (8,41, 5,3 і 5,5 %). 
2. Істотно змінилася таблиця 5 ЄСВ - звіту:
— нова назва - «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби». Раніше згадки про проходження військової служби не було. 
— збільшилася кількість граф. Додалося 6 нових: «12. Професійна назва роботи»; «13. Код ЗКППТР»; «14. Код класифікатора професій» - професійна назва роботи вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України "Класифікатор професій ДК 003:2010"; «15. Посада» - назва посади відповідає запису у трудовій книжці; «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду»; «19. Військове звання». 
— з’явилися нові категорії осіб: «7 - особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу, які отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами»; «8 - особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу». Що означають ці зміни? Передусім тепер у ній зазначатимуть дату початку і закінчення проходження військової служби (графа 11), а також військове звання (графа 19). 
— буде відображатися інформація про переведення працівника з однієї посади (роботи) на іншу в одного й того ж роботодавця. Зазначати її слід так само, як і про прийняття на роботу. Раніше факт переведення в ЄСВ - звіті взагалі не фігурував. 
3. Таблиця 6 практично залишилася в колишньому вигляді. Порядок її заповнення також, але:
— з’явився новий код категорії типу нарахування 14 - сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди у зв'язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, пов'язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв'язку із сторнуванням). 
— період догляду за хворою дитиною за довідкою відображатимуть у графі 14 «Кількість днів календарних без збереження заробітної плати».
— для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 01 травня року за результатами фінансового року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора