Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район

Відкрите районне свято традиційної культури «Ми Купайла носимо, вас на свято просимо!»

Переглядів: 112

Культура кожного народу світу є особливою і неповторною, від неї залежить духовне багатство країни.

Духовна культура українців – у народних традиціях, святкуваннях, обрядах і віруваннях. Споконвіку пісня і танок, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Наразі дуже важливо повернути втрачені знання, як наші предки відзначали ті чи інші свята.

6 липня поточного року в с. Времівка на березі річки Мокрі Яли у парку Зарєчний відбулося відкрите районне свято традиційної східнослов’янської культури «Ми Купайла носимо, вас на свято просимо!», оповите народними легендами, коріння якого сягає сивої давнини.

Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Алчієв привітав гостей свята та вручив подяки ансамблю народних інструментів "Сувенір" Великоновосілківської музичної школи за популяризацію, розвиток музичної культури, вагомий внесок в розвиток культури краю, активну участь у обласних святкових заходах, а також танцювальному колективу "Карамельки" Великоновосілківського районного культурно-оздоровчого комплексу за популяризацію хореографічного мистецтва, розвиток творчої особистості у дітей, активну участь у культурному житті області та району.

Свято розпочато костюмованою ходою колективів з купальською атрибутикою. Під час заходу відбулось яскраве театралізоване дійство, зустріч з героями слов’янської міфології, таїнство виготовлення та пускання на воду купальського віночку, масовий хоровод навколо головного деревця – Марени, традиційне запалення купальського вогнища та «очищення» через вогонь, воду та траву.

Усі бажаючі мали можливість взяти участь в різноманітних іграх, конкурсах на виготовлення кращого Купайла та Марени, купальського віночка, на краще виконання автентичної купальської пісні.

Всього в заході взяли участь близько 28 колективів.

Протягом усього свята працювала виставка-ярмарок «Купальські мотиви» майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

В торговельній лавці була можливість скуштувати національні страви. Закінчилося дійство після опівночі дискотекою.

Великоновосілківська райдержадміністрація, як організатор свята, висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до проведення заходів, присвячених цій події, і доклав максимум зусиль для змістовного, різнопланового та цікавого дозвілля!!!

 

 

 

 « повернутися до списку новин