Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар’їнська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області щодо роботи інспекції та роз’яснення податкового законодавства

Дата: 10.07.2018 16:44
Кількість переглядів: 791

На Донеччині упереджено 4 спроби незаконного переміщення ТМЦ через лінію розмежування на 584 тис. гривень

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції  ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками державної прикордонної служби України під час несення служби на КПВВ виявили 4 факти порушення порядку переміщення товарів через лінію розмежування.

Так, мешканець м. Донецька намагався приховано перенести до тимчасово окупованої території України деталі для майнінгу криптовалют (блок живлення, відеокарта Geforce GTX1080TI) орієнтовною вартістю
35,0 тис. гривень.

Під час огляду автомобіля Renault Kangoo податківці виявили спробу іншого донеччанина перевезти на тимчасово окуповану територію України ТМЦ (задній електропривід легковий та інше) загальною орієнтовною вартістю 22,4 тис. гривень.

Мешканець м. Волновахи Донецької області намагався на автомобілі KIA Cerato приховано перевезти через лінію зіткнення посилювач музичний Marantz 3200+ 16 орієнтовною вартістю 44,2 тис. гривень.

Пасажир Mitsubishi Grandis на тимчасово окуповану територію України намагався перевезти комутатор Juniper QFX3500-48S4Q орієнтовною вартістю 337,3 тис. гривень.

Також виявлено факт провадження господарської діяльності (зберігання та реалізація нафтопродуктів) без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без дозвільних документів. Паливно-мастильні матеріали у кількості 590 л орієнтовною вартістю 15,1 тис. грн та автомобіль Ford Transit орієнтовною вартістю 130 тис. грн вилучено до прийняття рішення судом.

05.07.2018 задокументовано факт пропозиції надання неправомірної вигоди в сумі 500 гривень мешканцем с. Комсомольське Старобешівського району під час контрольно-дозвільних процедур.

Відносно громадян складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення, в т.ч. 4 протоколи за ч.1 ст.204-3 та 1 протокол – за
ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлено на розгляд до суду. Товарно-матеріальні цінності загальною орієнтовною вартістю 584 тис. гривень вилучено до прийняття рішення судом.

За вказаним фактом пропозиції надання неправомірної вигоди матеріали відносно громадянина передані працівникам Національної поліції для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

Фантом: упереджено 3 спроби незаконного переміщення ТМЦ через лінію розмежування на 118 тис. гривень

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції  ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками прикордонної служби України під час несення служби на КПВВ виявили 3 спроби порушення порядку переміщення товарів на тимчасово окуповану територію України.

Так, мешканець м. Донецька намагався приховано перевезти через лінію зіткнення з тимчасово окупованої території апарат для повітряно-плазменої різки металу орієнтовною вартістю 15,7 тис. гривень.

Під час огляду автомобіля Ford Tranzit податківці виявили спробу іншого донеччанина перевезти з тимчасово окупованої території України побутову техніку (сушильну машину Meile-T 8402C, автоматичну пральну машину Miele-W 3240,  посудомийну машину Bosch) загальною орієнтовною вартістю 76,2 тис. гривень.

Мешканка м. Донецька намагалася приховано перенести з тимчасово окупованої території України вироби зі сріблястого металу зі вставками, в поліетиленових пакетах, з пломбами та бірками «виготовлено зі срібла» загальною орієнтовною вартістю 26,1 тис. гривень.

Також виявлено факт здійснення пасажирських перевезень з тимчасово окупованої території України за грошову винагороду без державної реєстрації як суб'єкта господарювання.

Відносно порушників складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення, в т.ч. 3 протоколи за ч.1 ст.204-3  та 1 протокол – за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлено на розгляд до суду. Товарно-матеріальні цінності загальною орієнтовною вартістю 118 тис. гривень вилучено до прийняття рішення судом.

На Донеччині в рамках операцій «Акциз-2018» та «Рубіж-2018»  вилучено підакцизних товарів на суму 95 тис. гривень

Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС,  який залучений до складу Об’єднаних сил, в рамках операцій «Акциз-2018» та «Рубіж-2018» в період з 03.07.2018 по 04.07.2018 проведено широкомасштабний комплекс практичних заходів по виявленню контрафактної продукції та фактів порушення встановленого порядку реалізації та обігу підакцизних товарів у м. Краматорськ та
смт Миронівський Бахмутського району Донецької області.

У ході проведення огляду торгівельних об’єктів встановлено 3 факти реалізації тютюнових виробів та лікеро-горілчаної продукції, як з марками так і без марок акцизного податку встановленого зразку, та без наявності дозвільних документів на їх реалізацію.

Загальна кількість вилучених тютюнових виробів з ознаками фальсифікованих становить 218 пачки на суму 57 тис. грн,  лікеро-горілчаної продукції – 8,8 дал на суму 17,3 тис. гривень.

У відношенні порушників складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення, в т.ч. 1 протокол – за ч.1 ст.164, 2 протоколи –
за ч.1 ст.177-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 95 тис. гривень вилучено до прийняття законного рішення.

Щодо сплати ЄСВ, розрахункових рахунків, новацій щодо нарахування та сплати ЄСВ, подання звіту

На соціальні потреби платники Мар’їнської ОДПІ спрямували 212 мільйонів гривень. Саме таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) зараховано на казначейські рахунки за січень-червень поточного року, що перевищує показники відповідного періоду минулого року на 28,4 %, або на 47 мільйонів гривень. Зокрема у червні надходження ЄСВ склали 41 мільйон гривень.

Завдяки своєчасній сплаті ЄСВ мешканці регіону отримують соціальні гарантії держави на пенсійне забезпечення, виплати на випадок безробіття, нещасних випадків чи  професійних захворювань.

Мар’їнська ОДПІ звертає увагу платників, що станом на 2 липня 2018 року розрахункові рахунки для сплати ЄСВ поки що діють, тобто  не зазнали змін.

У кожної категорії платників ЄСВ є свій символ (201, 202, 203, 204, 205, 206, 207). Даний показник використовується для правильного визначення розрахункового рахунку, на який певна категорія платників повинна сплачувати ЄСВ.

Символ зазначений у "Символи рахунків для зарахування ЄСВ в органах ДФС". Тризначний символ відображається в розрахунковому рахунку шостою, сьомою й восьмою цифрою.

Також повідомляємо, що Міністерством фінансів України викладено у нових редакціях:

наказом від 04.05.2018 р. № 469 Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року N 449, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 року за N 508/26953 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 вересня 2016 року N 813),

наказом від 15.05.2018 р. № 511 Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого власним наказом від 14.04.2015 № 435 (редакція діє з 01.08.2018);

Зазнав змін довідник типів об’єктів оподаткування

Мар’їнська ОДПІ повідомляє, що станом на 25.06.2018 року ДФС України оновлений довідник типів об’єктів оподаткування.

Перелік, зокрема доповнено такими об’єктами оподаткування:

 «703» «ТРАКТОР КОЛIСНИЙ»;

«704» «ПРЕС ГIДРАВЛIЧНИЙ МОНТАЖНО-ЗАПРЕСОВОЧНИЙ».

Нагадуємо, що Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подаються протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. Формою вказаного повідомлення передбачено заповнення типу об’єкта оподаткування.

За спеціальне використання води підприємства Донеччини сплатили більше 65 мільйонів гривень

На даний час у Донецькій області зареєстровано 451 підприємство – платник рентної плати за спеціальне використання води, які за шість місяців 2018 року перерахували до бюджетів всіх рівнів 65,1 млн гривень. Ця сума рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що якщо протягом шести місяців суб’єкти господарювання не сплачують або сплачують не в повному обсязі рентну плату, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування. Так, з початку року до Державного агентства водних ресурсів України фахівцями фіскальної служби області направлено інформацію по 42 підприємствах, за якими рахується податковий борг у сумі 26,1 млн гривень.

Довідково повідомляємо, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал 2018 року – 9 серпня та 19 серпня 2018 року відповідно.

За 6 місяців 2018 року несумлінні підприємці Донеччини сплатили більше 1 мільйона гривень штрафів за порушення правил проведення готівкових розрахунків

Контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій, є важливим напрямком роботи підрозділів управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області, тим більше, що станом на 01 липня 2018 року у регіоні здійснюють такі розрахунки 8369 господарських одиниць.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 88 фактичних перевірок. Як результат - до бюджету надійшло
1024 тис. гривень.

Бізнес очікують зміни щодо реєстрації розрахункових операцій – Кабінетом Міністрів України схвалено постанову про проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій – e-Receipt. Мова йде про запровадження альтернативи касовому апарату – замість традиційних РРО бізнес зможе використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші сучасні засоби комунікації, що дозволить не тільки спростити та здешевити процес (без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею), а й покращити умови ведення господарської діяльності – йти в ногу із сучасними технологіями.

Від торгівлі алкоголем та цигарками місцеві бюджети Донеччини отримали більше 23 мільйонів гривень

З початку 2018 року 23,5 млн грн надійшло від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами від платників регіону до місцевих бюджетів Донецької області.

Станом на 01.07.2018 у Донецькій області діє 8394 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Упродовж шести місяців поточного року суб’єкти господарювання Донеччини отримали 4545 ліцензій, з них 2530 – на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 2015 – на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

В той же час, за несвоєчасну сплату чергового платежу з початку року призупинено дію 248 ліцензій та анульовано 63 ліцензії. Крім того, за продаж алкоголю та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 40 ліцензій. До недобросовісних підприємців, які продавали алкоголь та тютюн неповнолітнім, застосовано фінансові санкції на загальну суму
713,2 тис. гривень.

Курортний сезон вже у самому розпалі, тому фіскальна служба Донецької області нагадує суб’єктам господарювання, що їх легковажне ставлення до заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім не тільки веде до чималих штрафів - водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

Тож, шановні підприємці! Головне управління ДФС у Донецькій області звертається до вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства - не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління!

Оновлено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

Мар’їнська ОДПІ повідомляє, що Міністерством фінансів України наказом від 15.05.2018 р. № 511 викладено у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок), затвердженого власним наказом від 14.04.2015 № 435.

Даний Порядок визначає процедуру, форму, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до ДФС України, яка є центральним органом виконавчої влади, що реалізує, зокрема, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, її територіальних органів.

Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його опублікування.

Відповідно до інформації ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА" нова редакція Порядку діє з 01.08.2018.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора