Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Надання державної допомоги хворим дітям

Дата: 17.08.2018 16:46
Кількість переглядів: 627

Верховна Рада підтримала надання державної допомоги дітям з низкою захворювань, яким не встановлена інвалідність, однак які потребують ретельної опіки.

Прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» № 2476-VIII від 03.07.2018 р. набирає чинності з 01.01.2019 р.

Закон вносить зміни до низки Законів, зокрема до Законів «Про відпустки» та «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Закон передбачає виділення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, ДЦП, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або якщо дитина дістала важку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, але не визнана в установленому порядку дитиною з інвалідністю (далі допомога на дітей).

Право на допомогу на дітей мають один із батьків, усиновлювачів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів. Перелік тяжких захворювань, розладів, травм, станів тощо, що дає право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Для призначення допомоги на дітей до органу соціального захисту населення подаються:

- заява про призначення допомоги за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та документ. Що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків вихователів;

- свідоцтво про народження дитини;

- довідка про захворювання дитини, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує політику у сфері охорони здоров’я.

Допомога на дітей призначається з дня звернення до органу соціального захисту населення та виплачується щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Допомога на дітей призначається незалежно від одержання інших видів державної допомоги, передбачених Законом  «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Водночас у законі «Про відпустки» законопроект пропонує передбачити, що батькам, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, визначена відпустка без збереження заробітної плати до досягнення дитиною 16-річного або 18-річного віку залежно від захворювання.

Згідно із затвердженими змінами до закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачено, що батьки, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, вважатимуться платниками єдиного внеску.

 

Управління соціального захисту населення

Великоновосілківської райдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора