Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Рекомендації сільгоспвиробникам по підготовці насіння озимих зернових культур до сівби під урожай 2021 року

Дата: 16.09.2020 10:48
Кількість переглядів: 384

Важливою умовою оптимізації виробництва зерна в Донецькій області є  налагоджена робота насіннєвих господарств, підвищення ефективності їх роботи. Спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертають увагу суб’єктів господарювання, які планують посів озимих культур під урожай 2021 року, що для забезпечення своєчасних дружних сходів озимих культур необхідно використовувати кондиційне  насіння  лише з насінницьких посівів з високими посівними якостями, що відповідає вимогам  ДСТУ 2240-93.

          Відбирають очищене (вміст основної культури в добазовому та базовому насінні пшениці м’якої (озимої) , ячменя звичайного (озимого) становить  99,0%, сертифікованому   98%), відкаліброване якісне насіння з високою схожістю (не менше 92% у сортів пшениці м’якої (озимої), ячменя звичайного (озимого), вологістю  (не більше 14-15,5%),  з високою енергією проростання та силою росту. Не допускається до сівби насіння в якому виявлено карантинні шкідники та хвороби, живі шкідники та їх личинки, з полів уражених та засмічених за даними польової апробації стебловою та карликовою сажкою, у якому виявлено насіння отруйних бур’янів, гали пшеничної нематоди.

            Урожайність сільськогосподарських культур залежить не тільки від посівних якостей насіння. Велике значення в забезпеченні високих, сталих врожаїв мають сортові якості насіння.  Вдалий вибір сорту сприяє підвищенню врожайності, здешевлює одержання продукції, поліпшує її якість. Заслуговує на увагу процес сортооновлення (заміна насіння сортів, що висівають в господарстві, на насіння цих же сортів, але вищих репродукцій) в господарствах, що також сприяє підвищенню врожайності. Це треба враховувати  при сівбі озимих зернових під урожай 2021 року.

             Нагадуємо та застерігаємо споживачів: купуйте насіння, яке супроводжується сертифікатами, атестатами та свідоцтвами. Це гарантує одержання високих, стабільних  урожаїв. У разі виникнення питань, за консультативною допомогою звертайтеся до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області

 

            Заступник начальника відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області  В.А. Близнюк


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора