Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ОБЕРЕЖНО! Грип птиці в Комарській сільській раді Волноваського району

Дата: 06.02.2021 11:15
Кількість переглядів: 2169

Протоколом № 3 від 04.02.2021 року надзвичайна протиепізоотична комісія при Волноваській райдержадміністрації ввела карантин по грипу птиці в ФГ «С-Колос», яке розташоване у с. Веселе Комарської сільської ради Волноваського району (колишній Великоновосілківський).

Розроблений план заходів, щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання грипу птиці.

В зоні епізоотичного осередку (гусяча ферма ФГ «С-Колос»), де виявлено збудник грипу птиці буде знищено 803 голови птиці (стемпінг-аут), корми, послід, підстилковий матеріал від хворої птиці, малоцінний інвентар.

Після проведення знищення птиці приміщення, в якому вона утримувалась, територія тощо, буде знезаражена згідно Інструкції з проведення санітарної обробки – дезінфекції, дезінсекції та дератизації об’єктів птахівництва.

В зону захисту (буферна зона) в радіусі 3 км. ввійшли населені  пункти: с. Веселе, с. Федорівка, с. Скудне, с. Дніпроенергія, де буде проведений облік домогосподарств, які утримують свійську птицю, щоденний моніторинг фізіологічного стану птахів усіх видів силами представників сільських  рад та спеціалістів ветеринарної медицини.

Також планом заходів заборонено обіг птиці і продуктів птахівництва, проведення ярмарок,виставок, заходів пов’язаних з використанням птиці.

Про кожен випадок захворювання, загибелі птиці власники зобов’язані негайно повідомити Великоновосілківське управління Держпродспоживслужби.

Ті ж вимоги і до мисливських угідь.

В зону нагляду ввійшли: смт Велика Новосілка, с. Роздольне, с. Новий Комар, с. Перебудова, с. Новоочеретувате,с. Мирне, с. Одрадне, с. Комар, с. Времівка, с. Воскресенка, с. Вільне Поле, с. Шевченко, с. Бурлацьке де проводяться ті ж заходи, що і в зоні захисту (облік поголів’я птиці, клінічний огляд наявного поголів’я).

Власники птиці зобов’язані утримувати птицю в закритому режимі.

Карантин знімається через 21 день за умови знищення птиці, яка перебувала в інфікованій зоні та виконання комплексу ветеринарно-санітарних заходів та проведення лабораторно-діагностичних тестів на грип птиці.

Власники птиці! Дотримуйтесь ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах та запобігайте контакту птиці, корму, води з дикою синантропною та хворою птицею.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора