Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АГРАРІЇВ «СТОП РЕЙДЕРАМ!»

Дата: 04.07.2018 17:01
Кількість переглядів: 662

Під час проведення кампанії із збирання врожаю зернових культур, актуальною є тема захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, оскільки в умовах сьогодення в Україні компетентними органами зафіксовано до 50 професійних рейдерських груп. Схеми рейдерства найрізноманітніші. Шахраї використовують психологічний тиск, шантаж, підробку документів, підкуп силових структур задля привласнення землі, збіжжя, майна, техніки, продукції, тощо. Причина агрорейдерства – недосконале законодавство. Земельні ділянки, які люди здають в оренду, зареєстровані на державних паперових актах. І часто інформація про такі ділянки не внесена ні в держгеокадастр, ні в Реєстр майнових прав. Цим і користуються рейдери. Вони фальсифікують паперові витяги про земельну ділянку і несуть їх до потрібних реєстраторів. А ті своєю чергою можуть легко поміняти назву фірми, яка орендує землю. Адже за законом, реєстратори не зобов’язані встановлювати оригінальність документів чи підписів.

У зв’язку з цим, ще у 2017 році за ініціативою Міністерство юстиції України було створено в усіх регіонах України антирейдерські оперативні штаби. На сьогодні, діяльність штабів по Україні за 2017 рік визнана Урядом ефективною, саме тому їх роботу в областях  поновлено під час збору врожаю у 2018 році. Для забезпечення комплексного підходу в боротьбі з рейдерством до складу оперативного штабу Донецької області увійшли керівники облдержадміністрації, Головного територіального управління в Донецькій області, Національної поліції, Держгеокадастру та представник обласної аграрної асоціації.

Якщо відносно вашого майна були спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю, звертайтеся за контактними телефонами оперативного штабу в Донецькій обласні, створеного Донецькою обласною державною адміністрацією: 098-00-58-051, 06264-20-121; або пишіть на електронну адресу е-mail: apr.d@dn.gov.ua.

Крім того, на Донеччині створені та вже розпочали свою роботу мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги, які покликані безпосередньо виїжджати в села області й допомагати людям грамотно захищати свої права в юридичній площині. З графіком роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги можна ознайомитись на сайті Міністерства юстиції України.

Таким чином, завдяки запровадженій Міністерством юстиції України антирейдерській програмі, відтепер кожен житель області, навіть найвіддаленіших та найменших сіл та селищ має можливість отримати якісну правову допомогу як стосовно захисту прав власності, так і інших життєво важливих правових питань. Разом із цим, в рамках загальнонаціонального право просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» з метою підвищення рівня правової обізнаності аграріїв серед місцевих рад Донецької області розповсюджуються буклети та інформаційні листи щодо захисту майнових прав.

Доречно нагадати, що наприкінці грудня 2016 року, Міністерство юстиції України та компанія «ЛІГА: ЗАКОН» оголосили про запуск нового сервісу SMS-інформування «SMS-МАЯК». Сервіс інформує фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об’єктів нерухомого майна, а власників нерухомості – про надання заяв про проведення будь-яких реєстраційних дій відносно їх майна, а також про дату та час реєстрації такої заяви.

Нова сервісна послуга надається технічним адміністратором Державного реєстру прав з використанням телекомунікаційних засобів за бажанням фізичної або юридичної особи на платній основі на підставі укладених договорів. Щоб скористатися такою послугою потрібно отримати реєстраційний номер об'єкта нерухомості (він вказаний у реєстраційних документах та безпосередньо в реєстрі), відкрити кабінет власника майна на інформаційно-правовій і комунікаційній Платформі LIGA:ZAKON за посиланням: http://smsmayak.com.ua/ і там поставити майно на відповідний контроль та вказати номер телефону, куди будуть приходити повідомлення. З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк.

Сервіс SMS-Маяк суттєво підвищує шанси на оперативне реагування й ефективний захист ваших порушених прав, адже часовий фактор у даному питанні є одним із найважливіших моментів.

 

Матеріали надані реєстраційним відділом

Великоновосілківської райдержадміністрації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора