Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар’їнська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області інформує

Дата: 13.03.2018 17:01
Кількість переглядів: 628

Нормативна грошова оцінка земель сільгосподарського призначення

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області доводить до відома платників єдиного податку четвертої групи, що показники нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, необхідні для обчислення податку у 2018 році, розміщено на офіційному веб – порталі Державної фіскальної служби України (далі - ДФС).

Інформацію про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів (оприлюднену Держгеокадастром) розміщено за адресою: офіційний веб-портал ДФС®Довідники®Інформація про нормативну оцінку земель сільськогосподарського призначення, 01.01.2018 (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/325490.html).

До уваги платників ПДВ, які включені до реєстру отримувачів бюджетної дотації

У зв’язку із численними запитами платників податку на додану вартість, які включені до реєстру отримувачів бюджетної дотації, щодо перерахування суми бюджетної дотації за результатами діяльності у листопаді − грудні 2017 року за видами діяльності, визначеними в пункті 16¹.3 статті 16¹ Закону України від 24 червня  2004 року № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877) ДФС повідомляє.

Для проведення розрахунків з товаровиробниками, щодо виплати сум бюджетної дотації, Мінагрополітики відкриває в Казначействі не бюджетний рахунок за балансовим рахунком групи рахунків 375 "Інші спеціальні рахунки" в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та доводить до відома ДФС інформацію про його реквізити і помісячний розподіл бюджетних асигнувань за напрямом "Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції".

Виплата бюджетної дотації за результатами діяльності у листопаді – грудні 2017 року за видами діяльності, визначеними в пункті 16¹.3 статті 16¹ Закону № 1877, відповідно до пункту 16 Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 року № 83 виплачується товаровиробнику в наступному бюджетному році.

Звертаємо увагу що асигнування за бюджетною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» перераховувались на небюджетний рахунок Мінагрополітики за кожний звітний період.

Станом на поточну дату ДФС не отримано інформацію про відкриття планових асигнувань за бюджетною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» за результатами діяльності сільськогосподарських товаровиробників у листопаді – грудні 2017 року.

За детальною інформацією щодо виплати бюджетної дотації в поточному році пропонуємо звернутись до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

На Донеччині на КПВВ «хабарі» не пройшли!

Співробітниками податкової міліції спільно із працівниками Державної прикордонної служби 07.03.2018 задокументовано 2 факти пропозиції надання неправомірної вигоди від мешканців тимчасово непідконтрольної території України.

Так, в Донецькій області на КПВВ «Новотроїцьке» під час проведення контрольно-дозвільних процедур мешканка м. Чистяково (колишнє м.Торез) Донецької області,  рухаючись на автомобілі CHEVROLET AVEO до тимчасово неконтрольованої території, запропонувала співробітникам Державної фіскальної служби та Державної прикордонної служби неправомірну вигоду у розмірі 500 гривень.

Аналогічну пропозицію надання неправомірної вигоди співробітникам управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області («Фантом») та працівникам Державної прикордонної служби задокументовано того ж дня на КПВВ «Гнутове». Мешканець м.Макіївка Донецької області, рухаючись з тимчасово неконтрольованої території України, запропонував представникам влади при виконанні ними службових повноважень неправомірну вигоду в розмірі 200 гривень.

Оскільки у діях вказаних осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 369  Кримінального кодексу України, матеріали за фактами пропозиції надання неправомірної вигоди передані представникам Національної поліції для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

З початку поточного року співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області вже задокументовано 11 фактів пропозицій надання неправомірної вигоди під час проведення контрольно-дозвільних процедур.

Донеччина: співробітники «Фантому» попередили спробу вивезення до непідконтрольної території товарів медичного призначення на понад 90 тис. гривень

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») 07.03.2018  під час огляду на КПВВ «Новотроїцьке» автомобілю Renault Megane під керуванням мешканця м. Донецьк  виявлено контактні лінзи орієнтовною вартістю 91,5 тис. грн., які останній намагався перевезти до тимчасово непідконтрольної українській владі території.

Складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції), товарно-матеріальні цінності вилучено.

На Донеччині співробітники «Фантому» упередили спробу вивезення до непідконтрольної території товарів на суму 67,4 тис. гривень

Днями співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») під час огляду на КПВВ «Мар'їнка» автомобілю Skoda Octavia під керуванням мешканця м. Донецьк виявлено біологічні добавки, косметичні засоби, будівельне приладдя загальною орієнтовною вартістю 67,4 тис.грн, які водій намагався приховано перевезти до території, тимчасово непідконтрольної українській владі.

Складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, товарно-матеріальні цінності вилучено.

Донеччина: співробітники «Фантому» попередили спробу вивезення до непідконтрольної території готівки понад 1,5 млн гривень

Днями співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») під час огляду на КПВВ «Майорське» особистих речей мешканця м. Луганськ, який рухався з міста Бахмут до тимчасово непідконтрольної території,  виявлено медичні препарати орієнтовною вартістю 11 тис. грн. та готівкові кошти у сумі 60 тис. доларів США та 13 тис. гривень.

Вказані кошти (1 млн 591 тис. грн в еквіваленті) та медпрепарати громадянин намагався перевезти до території, тимчасово непідконтрольної українській владі.

За фактом перевезення медичних препаратів складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Матеріали щодо противоправного перевезення готівкових коштів передано до органів національної поліції для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства.

Донеччина: завдяки співробітникам «Фантому» електрообладнання вартістю понад 80 тис. грн. не вивезли до непідконтрольної території

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») 06.03.2018  під час огляду на КПВВ «Новотроїцьке» автомобілю ГАЗ-3221 під керуванням мешканця м. Волноваха Донецької області  виявлено реле безперебійного живлення орієнтовною вартістю 80,8 тис. грн., яке останній намагався перевезти до тимчасово непідконтрольної українській владі території.

Складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, товарно-матеріальні цінності вилучено.

З початку 2018 року податковою міліцією Донеччини вже виявлено 12 злочинів

Протягом січня-лютого 2018 року за матеріалами оперативного управління Головного управління ДФС у Донецькій області зареєстровано 12 кримінальних проваджень, з них:

- 7 за фактами ухилення від сплати податків,

- 3 за фактами реалізації фальсифікованих підакцизних товарів;

- 1 за фактом фіктивного підприємництва;

- 1 за фактом привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем.

За кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 1,5 млн гривень.

Спрямовано до суду з обвинувальним актом 3 кримінальних провадження.

На "гарячій лінії" з питань декларування доходів громадян у 2018 році

Начальником Добропільського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області  Аллою Безверхньою проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів громадян».

Пропонуємо відповіді на найчастіші запитання громадян.http://kyivobl.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-324026.html

1. Хто повинен  подавати декларацію про майновий стан і доходи  та які доходи підлягають обов’язковому декларуванню? У який термін та за якою формою подається декларація про майновий стан та доходи? В який термін треба сплатити податок?

У 2018 році податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати громадяни,  які протягом звітного 2017 року, зокрема, отримували:

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

- іноземні доходи;

- доходи, отримані орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- доходи, отримані орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- доходи у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягають оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини).

 - доходи, які згідно з нормами розділу ІV Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті, але які не звільнені від оподаткування.

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається до 1 травня 2018 року.

Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору, зазначені в поданій річній декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року – це визначено п.179.7 ст.179 ПКУ.

2. Чи оподатковується військовим збором подарунок, отриманий від родича першого ступеню споріднення?

Дохід у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку, звільняється від оподаткування військовим збором.

Слід зауважити, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно із правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини (п.174.6 ст.174 ПКУ).

3. У який спосіб фізична особа - громадянин може подати декларацію про майновий стан і доходи?

За вибором платника податків декларація подається в один із таких способів:

- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді за допомогою електронного сервісу ДФС: „Електронний кабінет платника податків” https://cabinet.sfs.gov.ua/.

У Добропіллі підбили перші підсумки кампанії декларування доходів громадян

Вже понад два місяці на всій території нашої країни триває кампанія декларування доходів громадян. Спеціалістами фіскальної служби Донеччини надається уся необхідна допомога з роз’яснення громадянам нюансів цьогорічної кампанії декларування. Постійно проводяться семінари, телефонні «гарячі лінії» та зустрічі з платниками податків.

Так, завдяки проведеним заходам мешканцями м. Добропілля, Добропільського та Олександрівського районів вже подано 384 податкових декларації про майновий стан і доходи.

Для тих громадян, хто ще не встиг подати декларацію про доходи, отримані протягом 2017 року, Добропільський відділ адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадуємо, що громадянам, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями включити суму отриманих доходів до загального річного оподатковуваного доходу, необхідно подати до 01 травня 2018 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларації) за наслідками звітного 2017 року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5 % до 01 серпня 2018 року.

Для інформування платників постійно висвітлюються у ЗМІ та на веб-порталі ДФС України у мережі Інтернет основні питання щодо порядку подання податкової декларації про майновий стан та доходи категорій платників податку на доходи фізичних осіб, які  мають подавати річну податкову декларацію, та переліку доходів, що підлягають обов’язковому декларуванню, а також  переліку витрат, які включаються до складу податкової знижки.

Податкова декларація подається до органу ДФС в один із таких способів за вибором платника податку:

  • особисто платником або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

На Донеччині закликали вчителів декларувати доходи від репетиторства

12 березня 2018 року заступник начальника – начальник Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області Алла Єльникова зустрілась з керівниками та представниками відділів освіти Добропільської міської ради та Добропільської райдержадміністрації з питання залучення до декларування педагогів, які протягом 2017 року мали доходи від надання репетиторських послуг.

Зустріч проходила у форматі «круглого столу». Крім очильника Покровсько-Добропільського управління, від фіскальних органів були присутні в.о. начальника Добропільської ОДПІ Іван Якунін та начальник Добропільського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області Алла Безверхня. Також, на захід було запрошено редактора газети «Новий шлях» Наталію Красноплахову.

В своїй промові Алла Єльникова зазначила, що проведення якісної кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році, – одне з найважливіших напрямків роботи фіскальної служби, якому приділяється  значна увага. Керівник наголосила, що основним податком, завдяки якому наповнюються бюджети громад, є податок на доходи фізичних осіб та порадила не зволікати з декларуванням минулорічних доходів від репетиторства.

В свою чергу Іван Якунін звернув увагу, що працівники Центру обслуговування платників Добропільської ОДПІ завжди готові надати консультаційні та інформаційні послуги з питання заповнення громадянами декларацій та запросив педагогів прийняти участь у декларуванні.

Наприкінці зустрічі Алла Єльникова наголосила, що декларування доходів громадян – це конституційний обов’язок кожного українця.

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора