Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Палити листя заборонено законодавством України

Дата: 11.10.2018 17:17
Кількість переглядів: 703

Постала одна з найгостріших екологічних та соціальних проблем – масове спалювання опалого листя.

Великоновосілківська райдержадміністрація наголошує, що спалювання рослинних залишків призводить до забруднення повітря, проблем зі здоров’ям у людини та підвищує небезпеку виникнення пожеж. Категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок за умови дотримання вимог щодо охорони атмосферного повітря.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листя горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря.

Також інформуємо землевласників та землекористувачів Великоновосілківського району про те, що випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння є порушенням природоохоронного законодавства, а саме статей 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», та тягне за собою адміністративну відповідальність за ст. 77-1 КУпроАП на громадян 10-20 неоподаткованих мінімальних доходів (НМД) на суму 170-340 грн, на посадових осіб 50-70 (НМД) на суму 850-1190 грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора