Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКУ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ щодо соціальних пільг передбачених чинним законодавством

   1. Знижка плати за користування житлом, комунальними послугами та отримання компенсації на тверде побутове паливо надаються учасникам АТО та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї (інвалідам війни – 100 % знижка, учасникам бойових дій – 75 % знижка).

Для надання цих пільг учасник АТО подає до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного перебування) наступні документи:

 • паспорт (оригінал та копія) заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги (дружина, чоловік, неповнолітні діти та інші;
 • оригінал та копію свідоцтва (паспорта) неповнолітніх дітей;
 • оригінал і копія ідентифікаційного номера заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги;
 • оригінал і копія посвідчення«учасник бойових дій» або «інвалід війни»;
 • інформацію про характеристику житла та послуг, щодо яких він має право на пільги.

 

   2. Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Учасники антитерористичної операції забезпечуються путівками згідно з медичними рекомендаціями щороку в порядку черговості та мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу. Термін лікування для учасників бойових дій та інвалідів війни складає 18-21 день, для інвалідів спінального профілю - 35 днів. Для одержання путівки учасник АТО подає до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання (для внутрішньо переміщених осіб):

 • медичну довідку лікувальної установи за формою 070/о;
 • оригінал та копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
 • оригінал та копію документу, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
 • копію військового квитка.

 

3. Безоплатне забезпечення послугами з професійної адаптації.

Професійна адаптація – це заходи спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. Учасники АТО самостійно обирають учбовий заклад. Строк навчання визначається робочими навчальними планами та не може перевищувати 12 місяців. Після успішного завершення навчання учасник АТО отримує документ державного зразка.

Учасники антитерористичної операції для отримання послуг з професійної адаптації письмово звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою.

До заяви додаються:

 • копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);
 • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;
 • копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення.

 

   4. Забезпечення послугами з психологічної реабілітації.

Психологічна реабілітація – комплекс заходів, що здійснюються з метою збереження, відновлення або компенсації порушених психічних функцій, якостей, особистого та соціального статусу особи, сприяння психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмислення досвіду, отриманого в екстремальній ситуації, та застосування його в житті.

Для проходження психологічної реабілітації учасники АТО звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання з відповідною заявою.

 

   5. Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій виплачується у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Ця виплата проводиться управлінням соціального захисту населення за місцем реєстрації без звернення учасників АТО.

 

   6. Безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  учасників АТО.

Держава гарантує безоплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок АТО.

До технічних та інших засобів реабілітації належать:

 • протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби (ортези, протези), ортопедичне взуття);
 • засоби для пересування (крісла колісні);
 • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду; допоміжні засоби для особистого догляду та захисту: наколінники, налокітники, рукавиці на протез, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок, вкладиші із силіконової або селевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок, подушки протипролежневі тощо;
 • допоміжні засоби для особистої гігієни: крісла-стільці, сидіння на унітаз, сидіння-надставки на унітаз, щипці для туалетного паперу, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу, східці, підставки для ванни, умивальники;
 • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки, поручні);
 • меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори).

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасники АТО або їх законні представники подають до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації такі документи:

 • паспорт (копія та оригінал);
 • ідентифікаційний код (копія та оригінал);
 • висновок лікарсько-консультативної комісії чи індивідуальна програма реабілітації про потребу в забезпеченні необхідним виробом;
 • документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (копія та оригінал);
 • довідка МСЕК (копія та оригінал);
 • пільгове посвідчення (копія та оригінал).

Працівники органів соціального захисту населення надають ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, ознайомлюють із каталогами технічних та інших засобів реабілітації та видають направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації.

Особа обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або ж забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.

 

Шановні учасники АТО, запрошуємо Вас до управління соціального захисту населення Великоновосілківської райдержадміністрації для отримання більш детальної інформації щодо отримання пільг передбачених чинним законодавством.

 

Адреса: смт Велика Новосілка, вул. Янісольська, б. 68.

Телефон для довідок 2-11-61

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора