Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Переселенців, житло яких зруйновано, поставлять на квартирний облік

Набрав чинності Закон щодо постановки внутрішньо переміщених осіб на квартирний облік на підконтрольній Україні території.

На соціальний квартирний облік візьмуть внутрішньо переміщених осіб, які не мають іншого житла для проживання на підконтрольній українській владі території або житло яких зруйновано (знищено) або пошкоджено до стану, непридатного для проживання, в результаті проведення АТО і здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях.

Закон № 2546-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення щодо умов забезпечення соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб» набув чинності 13 жовтня.

У Законі «Про житловий фонд соціального призначення» встановлено, що квартирний облік здійснюється органами місцевого самоврядування за місцем проживання громадян (для переселенців - за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб), які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення.

Правом взяття на соціальний квартирний облік користуються громадяни України:

а) для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону;

б) середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік з розрахунку на одну людину в сумі менше величини опосередкованої вартості найму житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму;

в) внутрішньо переміщені особи, які не мають житла на контрольованій території або житло яких зруйновано, стало непридатним для проживання в результаті військових дій.

При визначенні середньомісячного сукупного доходу не враховується вартість майнових прав або прав власності внутрішньо переміщеного особи і членів його сім'ї на нерухоме майно, розміщене на тимчасово окупованій території, в населених пунктах на лінії зіткнення або на неконтрольованої території, а також на зруйноване або непридатний для проживання майно .

Встановлено, що правом постановки на соціальний квартирний облік також користуються мешканці тимчасових притулків для дорослих, громадяни, які мають право на соціальний захист у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відзначимо, раніше передбачалося, що в чергу на квартири можуть стати тільки переселенці з інвалідністю.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора