Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Погашення заборгованості зі сплати ЄСВ – одне із першочергових завдань Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області

На сьогодні єдиний соціальний внесок по Мар’їнському управлінню ГУ ДФС у Донецькій області за найманих працівників сплачують 2484 - фізичних та 573 - юридичних осіб. Так, по єдиному соціальному внеску за період січень-листопад 2018 року страхувальники управління сплатили до бюджету 412,4 млн.грн., що більше на 97,9 млн.грн., або на 31,1 відс. аналогічного періоду минулого року, відзначила начальник Мар’їнського управління ГУ ДФС у Донецькій області Тетяна Трофимова. Однак, станом на 01 грудня 2018 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску по Мар’їнському і Новосілківському районах та м. Вугледар складає 325,1 млн.грн., в тому числі борг фізичних осіб-підприємців – 18,1 млн.грн.

Саме своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Згідно із законодавством за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по єдиному соціальному внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Відповідно до законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. В разі не погашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також  у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України  і в’їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників  вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Відповідно до чинного законодавства єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання із сплати єдиного соціального внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Тому, одним із пріоритетних напрямків роботи Мар’їнського управління ГУ ДФС у Донецькій області є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску та формування високої податкової культури.

Мар’їнське управління

Головного управління ДФС у Донецькій області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора