Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Символіка Великоновосілківського району

Герб Великоновосілківського району

Опис герба

Щит (французький) знижений зеленим полем діагонально розділеним 11 чорними смугами.

У верхньому блакитному полі – дві третини золотого сонця, яке виступає з верхнього краю зеленого поля щита, з 17 прямими променями. Поверх усього накладена срібна лад’я у формі голуба.

Зовнішні прикраси

По сторонам щит обрамлений соняшником з колосками пшениці, оповитими червленою (червоною) стрічкою. Унизу на стрічці – напис срібними буквами в один рядок українською мовою «Великоновосілківський район»

Символіка герба

Фігури і кольори полів у гербі символізують історичне минуле і сьогодення Великоновосілківського району.

Зелений колір нижнього поля щита, розділеного 11 чорними діагональними смугами, символізує ниву, багату чорноземом, яка дає щедрі урожаї.

Сонце – символ істини, правди, провидіння і родючості. Зелена нива і сонце разом символізують багатство природи регіону та головний напрямок діяльності жителів району – сільське господарство, а 17 сонячних променів – кількість територіальних громад (селищної і сільських рад).

Блакитний колір верхнього поля щита символізує красу, духовність та ауру жителів району.

Стилізована срібна лад’я у формі голуб, з колоском пшениці у дзьобі, символізує пам’ять про перших поселенців земель району – козаків, а потім і кримських греків, які з мирними намірами прийшли по воді на ці землі для господарювання на них. Срібний колір лад’ї-голуба, грецький та український орнаменти на ній – чистота, надія, єдність і мудрість українського і грецького народів, які становлять більшість мешканців району, а крило – парус лад’ї символізує поступовий рух жителів району до кращого життя.

Вода ще з античних часів відображалась хвилястою лінією. Тому 5 хвилястих блакитних ліній на парусі-крилі стилізованої лад’ї-голуба підкреслюють значення для району річок Вовчої, Сухих і Мокрих Ялів та їх притоків.

Лад’я у формі голуба, зі всім, що зображено на ній, – це символ зв'язку часів, наступності поколінь, тих історичних коренів, якими пишаються жителі Великоновосілківського району.

Золоті соняшники з зеленим листям та колоски пшениці в зовнішніх прикрасах – це символ багатства і краси землі району.

Автори герба:

В. Максименко

В. Гром


Прапор Великоновосілківського району

Опис прапора

Прапор уявляє собою три діагональних поля блакитного, пурпурового та зеленого кольорів, з яких центральне пурпурове поле домінуюче.

Верхнє поле блакитного кольору з центральною фігурою герба району (лад’я-голуб) символізує національні особливості району та духовність його жителів.

Пурпуровий колір центрального поля прапору – символ хоробрості, мужності і безстрашності минулих, нинішніх та прийдешніх поколінь мешканців району, а нижнє поле зеленого кольору – символ головного напрямку діяльності жителів сільського району.

Автор:

В. Максименко

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора