Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Стан ринку праці Великоновосілківського району

ВЕЛИКОНОВОСІЛКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

Станом на 1 листопада 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 588 осіб, з них, отримувачів допомоги по безробіттю 424 особи.

            Кількість наявних вакансій склала 27 одиниць.

            Навантаження на 1 вакансію – 21 особа.

            Загальна кількість вакансій у звітному періоді – 871, з них, укомплектовані - 779.

            Мали статус безробітного протягом звітного періоду 1734 особи, отримали статус безробітного протягом січня – жовтня 847 осіб.

            Працевлаштовано з початку року 773 особи, з них 124 особи до набуття статусу безробітного.

            Професійним навчанням охоплено – 374 безробітних, залучено до  участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру –295  безробітних.

            Середня тривалість працевлаштування безробітних  136 календарних днів.

Середня тривалість укомплектування вакансій 8 календарних днів.

Рівень зареєстрованого безробіття на кінець жовтня становив 8,0 %.

 

На виконання статті 471 Закону України “Про зайнятість населення” та  Постанови Кабінету Міністрів України від  22 квітня 2020 р. № 306 “Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами) продовжується реалізація механізму надання  допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець або ФОП (застрахована особа) звертається до Великоновосілківського районного центру  зайнятості (за місцем реєстрації його як платника ) та подає такі документи:

  • заяву у довільній формі;
  • засвідчену роботодавцем (ФОПом) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
  • відомості про працівників та/або фізичну особу-підприємця (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному державному органу і мають відмітку в паспорті), в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно із ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення»;
  • довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

За отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину можна звернутися протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.

Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймається Донецьким обласним центром зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або фізичною особою — підприємцем (застрахованою особою), зазначених вище документів.

Виплата допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється: ФОПам (застрахованим особам) —Великоновосілківським районним  центром зайнятості; працівникам (крім сумісників та отримувачів пенсій) — роботодавцем.

Важливо пам’ятати і про обов’язки, покладені на роботодавців ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: у разі порушення гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася допомога по частковому безробіттю на період карантину (розірвання трудового договору протягом шести місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 180 календарних днів, — протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги), з дня закінчення виплати допомоги з підстав, передбачених:

  • п.1 ст. 40 КЗпП України (крім повної ліквідації або припинення діяльності роботодавця);
  • п. 1 ст. 36 КЗпП України;
  • ч.3 ст.38 КЗпП України,

кошти повертаються в повному обсязі до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На рівні держави зі стабілізаційного Фонду виділено 4,3 млрд. грн. на виплату допомоги по частковому безробіттю  внаслідок вимушеного скорочення або припинення діяльності на період карантину.

Кошторисом видатків Великоновосілківського районного центру зайнятості на зазначені цілі передбачено 3,6 млн. грн.

Станом на 30.06.2020 року на адресу Великоновосілківського районного  центру зайнятості надійшло 216 пакетів документів на допомогу по частковому безробіттю.

Позитивне рішення прийняте по 212 пакетам документів, що дозволить роботодавцям та  найманим працівникам   здійснити і отримати виплати по частковому безробіттю та  зберегти робочі місця і не припиняти діяльність.

Фахівці центру  зайнятості продовжують приймати пакети документів на отримання допомоги по частковому безробіттю. Тож звертайтесь до Великоновосілківського районного  центру зайнятості, якщо ви чи ваш бізнес на період карантину потребує державної допомоги.

Отримати консультацію, надіслати пакет документів, з’ясувати, чи достатньо їх для прийняття позитивного рішення, ви можете, звернувшись до фахівців Великоновосілківського районного  центру зайнятості,  а також зателефонувавши за номерами (06243) 2-14-00;  050-188-97-47.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора