Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Власники нерухомості Донеччини поповнили місцеві скарбниці майже 80 млн. грн.

За січень-жовтень 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали 79,2 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що в півтора рази, або на 27 млн. грн. перевищує надходження минулого року.

Платниками цього податку є як юридичні, так і фізичні особи. За десять  місяців 2018 року юридичні особи сплатили 55,5 млн. грн. Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-жовтень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно майже в 3 рази більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши 23,7 млн. грн.

Майже третину від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники Маріупольського управління ГУ ДФС у Донецькій області – їх цьогорічний внесок склав більш, ніж 28,1 млн. грн. Друге місце посіли платники м. Покровськ – 8,8 млн. грн. та третє – м. Бахмут з надходженнями податку на нерухоме майно у сумі 7,4 млн. грн.

Нагадаємо, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Обчислення ж суми податку з об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб, здійснюється органами фіскальної служби за місцем податкової адреси власника такої нерухомості. Податок на нерухоме майно  підлягає сплаті протягом 60 днів з дня отримання такого податкового повідомлення-рішення від органів ДФС.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора