Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як змінити цільове призначення земельної ділянки?

Випущено новий відеоролик із серії «Знай своє право на землю».

Мін'юст в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» презентував інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» про порядок зміни цільового призначення і реєстрації прав на земельні ділянки.

Цільове призначення земельної ділянки встановлює, яким чином допустимо його використовувати. Воно вказувалося в державних актах на право власності на земельні ділянки, які видавалися до 1 січня 2013 року.

Згідно зі статтею 19 ЗК України землі в Україні розділені на дев'ять категорій за основним цільовим призначенням.

Основними нормативно-правовими актами, що визначають процедуру зміни цільового призначення земель, є Земельний Кодекс України, закони «Про землеустрій» та «Про Державний земельний кадастр» і т. п.

У відеоролику фахівці Мін'юсту роз'яснюють, чим відрізняється процедура зміни цільового призначення земельних ділянок державної та комунальної власності від процедури зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

Так, процедура зміни цільового призначення земель державної та комунальної власності ділиться на наступні етапи:

- надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки уповноваженим органом;

- розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та його узгодження в порядку, передбаченому статтею 186-1 ЗК України;

- державна експертиза проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у випадках, передбачених в статті 9 Закону «Про державну експертизу землевпорядної документації»;

- затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну цільового призначення земельної ділянки проводиться органами, визначеними статтею 122 ЗК України; - внесення змін до Державного земельного кадастру щодо відомостей про земельну ділянку про зміну її цільового призначення;

- внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, розробляється на замовлення власника земельної ділянки без надання дозволу органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування на його розробку.

Зверніть увагу, що захистити свою землю можна контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна. У цьому вам допоможе SMS-маяк Земля, який забезпечує інформування про початок та хід реєстраційної процедури щодо земельних ділянок, а перевірити інформацію про своє контрагента ви можете, зареєструвавшись в системі перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Сервіс дозволяє здійснити пошук інформації про ваших партнерів - як фізичних, так і юридичних осіб.

Мін'юст уже розповів українцям, як здати землю в оренду і не стати жертвою недобросовісних фермерів, як обміняти сертифікат на земельний пай, роз'яснив нюанси пролонгації і визнання договору оренди землі недійсним, а також як змінити цільове призначення земельної ділянки.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора