Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Яким чином боржники по аліментах працюватимуть на благо суспільства?

Діє механізм виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Внесено зміни до Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських та виправних робіт, які встановлюють механізм виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Зміни передбачені наказом Мін’юсту від 2 березня 2018 року № 591/5, який набув чинності 3 квітня 2018 року.

Так, зазначений Порядок доповнено новими розділами щодо адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Нагадаємо, цей вид стягнення був введений Законом № 2234-VIII для боржників по сплаті аліментів.

Встановлено, що уповноважений орган з питань пробації (далі - уповноважений орган) виконує стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, яке здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці. Вид такої праці визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Суспільно корисні роботи виконуються не більше 8 годин на день, неповнолітніми - не більше 2 годин.

Уповноважений орган звертається до органів місцевого самоврядування і власників підприємств, установ, організацій або уповноваженим ними органів щодо узгодження переліку об'єктів, на яких порушники будуть виконувати суспільно корисні роботи, і види таких робіт.

Не пізніше 10 днів з дня отримання постанови суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт уповноважений орган призводить його до виконання. Протягом цього терміну порушника направляють на суспільно корисні роботи, крім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику і т.п.).

На кожного порушника уповноважений орган заводить особову справу і заповнює облікову картку, в якій ведеться сумарний облік відпрацьованих годин.

Після отримання постанови суду (судді) порушнику надсилають виклик до уповноваженого органу. З порушником проводять бесіду, під час якої роз'яснюють порядок і умови виконання стягнення, а також наслідки ухилення від виконання суспільно корисних робіт. Посадова особа складає довідку про проведену бесіду, в якій порушник власноруч зазначає ознайомлення з порядком відбування суспільно корисних робіт.

У разі ухилення особи від відбування суспільно корисних робіт, уповноважений орган надсилає відповідне подання і особисту справу до суду для вирішення питання про заміну невідбутого строку суспільно корисних робіт адміністративним арештом.

Посадова особа уповноваженого органу в день отримання документів, що підтверджують підстави зняття порушників з обліку, готує довідку про зняття з обліку, яка долучається до матеріалів особової справи. На зазначену довідку начальник підрозділу органу з питань пробації накладає письмову резолюцію.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора