Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

З початку 2018 за результати заслуховувань керівників 86 підприємств - працівникам підвищено заробітну плату

Одним з пріоритетних напрямів роботи контролюючих органів на сьогодні є легалізація заробітної плати. „Тіньова зарплата” є однією із найбільших проблем сучасної економіки, оскільки нелегальні доходи призводять до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників, позбавляючи їх соціальних гарантій.

Так, протягом січня-грудня 2018 року фахівцями Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з представниками Пенсійного фонду, виконавчої та місцевої влади для суб’єктів господарювання та громадян були проведені семінари, круглі столи з питань легалізації трудових відносин та заробітної плати. В засобах масової інформації розміщені повідомлення з питання легалізації праці та заробітної плати та інше.

За наслідками проведеної роботи 522 особи зареєструвалися приватними підприємцями та сплатили до бюджету 2565,3 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та 2526,4 тис. грн інших податків та зборів.

З 1059 працівниками роботодавці уклали трудові договори. Цим, в свою чергу, забезпечено додаткові надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб у сумі  3193,6 тис. грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 3469,5 тис. грн та 295,7 тис. грн військового збору.

За рахунок проведених заслуховувань керівників суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які виплачують заробітну плату на рівні або нижче законодавчо встановленого мінімального рівня - працівникам 86 підприємств підвищили рівень заробітної плати. Додатково до бюджету надійшло 358,3 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, 438,0 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та 30,1 тис. грн військового збору.

Дуже важливо, щоб громадяни чітко усвідомили, що їх згода отримувати зарплату "в конвертах", може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. А недобропорядним працедавцям варто пам’ятати про неминучі наслідки порушень трудового законодавства.

Нагадуємо:  мінімальна заробітна плата в Україні з 01 січня 2018 року- 3723 гривень, а з 01 січня 2019 року вона  4173 гривні.

 

 

Мар’їнське управління

Головного управління ДФС у Донецькій області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора